Pažintis su Čekija daugeliui prasideda nuo Prahos - vienos gražiausių Europos sostinių. Keliaujant ir poilsiaujant po Čekiją aplankykite Moravijos, Bohemijos miestelius ir senąsias pilis, pasivaikščiokite kalnų takais Čekų Rojuje, Adršpadų nacionaliniame parke, Čekų Šveicarijoje, pailsėkite mineralinių vandenų kurorte Karlovi Varuose.

Plotas: 78 864 km²
Gyventojų skaičius: 10.3 mln.
Sostinė: Praha
Kalba: čekų, moravų
Piniginis vienetas: Čekijos krona
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +1 val.
 
Geografinė padėtisČekija - valstybė Vidurio Europoje, nesiribojanti su jokia jūra. Vakaruose ir šiaurėje ji ribojasi su Vokietija, šiaurės rytuose – su Lenkija, pietuose - su Austrija,bei su Slovakija pietryčiuose.
 
Klimatas. Čekijos klimatas žemyninis, drėgnas, žiemos čia vėsesnės, o vasaros karštesnės nei kitose panašios platumos Europos valstybėse. Vidutinė sausio temperatūra - 2 °C (kalnuose nuo - 8 °C), liepą – 20 °C (kalnuose – 8-12 °C). Karštais vasaros mėnesiais temperatūra gali pakilti ir virš 30 °C. Kalnuose žiemą smarkiai pusto ir sniego danga išsilaiko apie pusmetį.
 
Čekijos gamta. Čekija - žemyninė neaukštų kalnų ir aukštumų šalis, išsidėsčiusi tarpukalnėje tarp Čekijos aukštumos (Šumava, Čekijos giria, Krušné hory, Krkonoše, Orlicke hory, Jeseníky) ir Vakarinių Karpatų. Aukščiausia Čekijos kalnų viršukalnė - Snežka (1602 m), taip pat Medvedino (1235 m) viršukalnė. Ežerų nėra daug. Pagrindinės upės – Elbė, Vltaka, Morava, Oderis. Ilgiausia upė - Vltava (433 km).
        
Poilsis Čekijoje mėgiamas turistų. Ši šalis lankytojams gali pasiūlyti ne tik istorinius paminklus, pažintį su nuostabia sostine Praha, bet ir įvairų gamtovaizdį (kalnai, tvenkiniai, urvai), suteikiantį puikias galimybės aktyviam sportui kalnuose, taip pat kurortus su mineralinio vandens šaltiniais. Poilsis Čekijos kalnuose, pėsčiųjų žygiai itin mėgiami šeimų, jaunimo, aktyvių keliautojų, norinčių ištrūkti iš miesto šurmulio ir pasinerti gamtos prieglobstin.
 

Maistas ir gėrimai. Čekų maistas labai sotus ir įvairus. Tai įvairiai kepta mėsa (dažniau kiauliena), dešros ir kepenų paštetai, žuvų (ypač iš karpio) patiekalai, sultingos daržovių salotos. Geriamas vietinis alus. Pusryčiams – bandelė su sviestu ir kava, priešpiečiams – dešra, sumuštiniai ir šilti patiekalai, vakarienė – negausi, taip pat saldumynai: pyragaičiai, pyragai su įdaru ir su obuoliais. Čekijos gastronomijai daugiausia įtakos turėjo Vengrijos, Vokietijos, Austrijos virtuvės, tačiau tradiciniai patiekalai daugiausia formavosi kaimų vietovėse, todėl yra unikalūs, išskirtiniai. Vienas mėgstamiausių patiekalų Čekijoje – kiauliena su virtinukais ir raugintais kopūstais. Taip pat paragaukite keptos nugarinės, guliašo, keptos žąsies ar kepto sūrio. Čekai yra ir saldėsių mėgėjai, tad paragaukite burnoje tirpstančių lietinių ar virtinių su vaisiais. Na ir žinoma, kaip Čekija be alaus! Galėsite išmėginti gausybę rūšių, nes būtent alus dažnai įvardijamas kaip nacionalinis šalies gėrimas. Kainos vietiniuose restoranėliuose tikrai nesikandžioja, pietūs asmeniui – iki 5€ (apie 135 Čekijos kronos)

Transportas. Puikiai išvystytas viešojo transporto tinklas Čekijoje leidžia greitai ir patogiai keliauti po visą šalį. Populiariausios susisiekimo priemonės – autobusai, tramvajai ir traukiniai, Prahoje veikia metro. Viešasis transportas daugelyje miestų kursuoja ištisą parą, o bilietus galima įsigyti stotyse arba specialiose automatizuotose kasose.  Nenorintys derintis prie viešojo transporto gali rinktis automobilių nuomą. Tiesa, už važiavimą autostradomis arba greitkeliais reikia susimokėti – įsigyti vinjetę, kuri savaitei kainuoja 11 eurų. Patogiausias ir greičiausias būdas nusigauti iš vieno šalies galo į kitą – lėktuvas.

Suvenyrai. Populiariausios lauktuvės iš Čekijos: Bohemijos stiklas, taip pat gilių gamybos tradicijų čekiškas porcelianas, vietinių rankdarbiai, arbata bei arbatos reikmenys, Bacherovka žolelių likeris. Prekybos centruose galite įsigyti rūbų, odos gaminių bei maisto prekių.