Geriausias laikas keliauti: kovo-spalio mėn.       

Skrydžio trukmė: 3val. 15min (Kaunas-Malta)

Viešbučių greita paieška>>

Automobilių nuomos greita paieška>>

 

Laiko skirtumas: GMT +1
ES narė nuo: 2004 m.
Šengeno erdvės narė: Taip
Politinė santvarka: respublika
Sostinė: Valeta
Didžiausias miestas: Birkirkara
Bendras plotas: 316 km²
Gyventojų sk.: 0,4 mln.
Religija: katalikai (apie 98%)
Valiuta: euras

 

Maltos Respublika − salų valstybė Viduržemio jūroje, pietų Europoje.

Geografija
Malta - nedidelė Viduržemio jūros valstybė, esanti 93 km nutolsi nuo Sicilijos ir 288 km nuo Tuniso. Gražus  kraštovaizdis, uolėtos pakrantės, ramios įlankos, smėlėti paplūdimiai ir skaidri jūra traukte traukia poilsiautojus ir povandeninio nardymo mėgėjus.
Šaliai priklauso Maltos, Gozo, Comino bei negyvenamos Cominetto ir Filfla salos.

Klimatas
Ttipiškas Viduržemio jūros regionui - vasaros yra šiltos ir sausos, dvelkiant gaiviems jūros vėjams, kaitintis saulėje galima daugiau nei 12 val. per dieną, o žiemos - švelnios ir drėgnos, mat pučia karšti Afrikos vėjai siroko, atnešdami Sacharos šilumą. Maudynių sezonas Maltoje tęsiasi beveik ištisus metus. Tinkamiausias metas keliauti į Maltą yra vasario-spalio mėnesiai. Vidutinė temperatūra sausio mėnesį +12 °C, liepos menesį +27 °C.

Gyventojai
Maltoje gyvena apie 400 tūkst. žmonių, dauguma jų yra maltiečiai. Tai labai urbanizuotas kraštas - net 94% maltiečių gyvena miestuose.

Kalba
Iki 1934 m. vienintelė oficiali šalies kalba kalba buvo italų.
Oficialios kalbos: maltiečių, anglų.
Maltiečių kalba yra kilusi iš arabų kalbos dialekto, kuriuo buvo kalbama pietų Italijoje. Maždaug pusė žodžių yra pasiskolinti iš italų arba siciliečių kalbų, dar 20 % - iš anglų kalbos. Maltiečių kalbos abėcėlė yra suformuota lotynų abėcėlės pagrindu. Kalba turi daug dialektų ir skirtumai tokie dideli, kad žmonės iš skirtingų miestų arba salų gali ir nesusišnekėti.

Valeta. Šalies sostinė, miestas, „statytas džentelmenų džentelmenams”. Tai pirmasis ant braižybos lentos suplanuotas ir pastatytas Naujųjų laikų miestas – tvirtovė su Šv. Elnio fortu, miesto vartais, įtvirtinimais ir bastionais. Turtingą miesto architektūrą ženklina XVI amžiaus Šv. Jono katedra, didingi Ordino Didžiųjų magistrų rūmai, kuriuose šiandien dirba Maltos prezidentas ir parlamentas, Šv.Povilo bažnyčia, sauganti Šv. Povilo relikvijas.

Mdina dar vadinama „tyliuoju miestu”. Galima jį pavadinti ir „ramybės karalyste”. Eismas jame vangus, žmonės ten niekur neskuba. Apima jausmas, kad šiame mieste laikas jau seniai sustojo. Pasivaikščiojus siauromis gatvelėmis, galima atsikvėpti jaukioje kavinėje arba elegantiškame restorane. Egzotikos mėgėjams - netoli turgavietės stūksanti katedra ir po visą vietovę „išsimėtę” pilys, daugelis iš jų yra paveldimos iš kartos į kartą ir jau šimtmečius priklauso vienai ar kitai šeimai.

Melieha. Pasinerkite į smulkaus smėlio glamones Meliehos paplūdimiuose! Čia yra pats ilgiausias Maltos smėlio paplūdimys. Meliehą - nedidelį kurortinį miestelį - labai pamėgę ir patys maltiečiai. Tik čia nuostabūs slėniai ir kvapą gniaužiantys jūros vaizdai. Vakare - malonūs pasisėdėjimai maltietiškuose restoranuose.

Cirkewa. Tai vietovė šiaurinėje salos dalyje. Ją pamėgo viso pasaulio nardymo mėgėjai. Juos čia atvilioja nepakartojami povandeninio pasaulio vaizdai: turtinga povandeninė flora ir spalvingos žuvys. Truputį povandeninės egzotikos – nėrimas prie nuskendusio laivo ar Mergelės Marijos statulos. Mėgstantiems riziką – povandeninės uolos, daugelis kurių yra ne didesniame kaip 38 m gylyje. Iš Cirkevos uosto yra puikus susisiekimas su Gozo ir Komino salomis, kurias tikrai verta aplankyti.

Transportas
Oro transportas: Maltoje yra vienas tarptautinis Maltos oro uostas. Interneto svetainė: http://www.maltairport.com
Automobiliai: Maltoje eismas vyksta kairiąja kelio puse. Šalyje yra kiek daugiau nei 1700 km sausumos kelių, kurių didžioji dauguma yra asfaltuoti. Šalyje automobilį galima išsinuomoti tik sulaukus 23 metų ir turint tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.
Autobusa:. Maltoje susisiekimas visuomeniniu transportu labai patogus. Kai kurie autobusai yra senoviniai ir laikomi tautos relikvija. Tokių autobusų modeliukų galima įsigyti suvenyrų parduotuvėse. Maltos saloje kursuojantys autobusai yra geltonos-raudonos spalvos, Gozo saloje – pilkos-raudonos spalvos.
Vandens transportas: Maltoje yra trys uostai – Valletta, Marsaxlokk, Mgarr.


Šventės:
Sausio 1 d. – Naujieji metai
Vasario 10 d. – Šv. Pauliaus laivo sudužimo diena
Kovo 19 d. – Šv. Juozo diena
Kilnojama šventė – Šv. Velykos
Kovo 31 d. – Laisvės diena
Gegužės 1 d. - Darbo diena
Rugpjūčio 15 d. – Žolinės
Rugsėjo 21 d. – Nepriklausomybės diena
Gruodžio 13 d. – Respublikos diena
Gruodžio 25 d. – Šv. Kalėdos

Lankytinos vietos

Maltos megalito šventyklos
Maltos megalito šventyklos − tai septyni megalito ansambliai Maltos ir Gozo salose. Įtraukti į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) pasaulio paveldo sąrašą.
Iš pradžių, 1980 m., į šį sąrašą buvo įtrauktos tik Džgantijos komplekso dvi šventyklos, esančios Gozo saloje. 1992 m. sąrašą papildė dar penki senovinių šventyklų kompleksai.
Įtrauktos į pasaulio paveldo sąrašą Maltos megalito šventyklų ansambliai yra šie:
žgantija (Ġgantija)
Hadžar Ymas (Ħaġar Qim)
Mnaidra (Mnajdra)
Ta Hadžratas (Ta' Ħaġrat)
Skorba (Skorba)
Taršynas (Tarxien)

Hal Saflynio požemis yra vienintelė pasaulyje priešistorės požeminė šventykla.