Galimos trukmės 7/14 n.

Skrydžio laikas: Vilnius-Kosas – apie 3 val. 45 min.

2022 04 30 - 2022 10 08
Poilsio trukmė: 7 arba 14 nakvynių viešbučiuose

Kosas – jauki Graikijos sala Egėjo jūros pietryčiuose, į pietus nuo Kalymnos ir į šiaurę nuo Nissyros. Sala yra trečia pagal dydį Graikijos Dodekaneso salyne. Visą Kosą, kurio ilgis – 49 km, galima pamatyti per porą dienų. Todėl nenuostabu, kad čia patogiausia ir įdomiausia keliauti dviračiais, motoroleriais ir keturračiais motociklais. Jau artėjant prie Koso salos kiekvieno akį patrauks egzotiškų palmių ir istorinės tvirtovės griuvėsių paveikslas, o išlipus nustebins nesuvaidintas čionykščių graikų draugiškumas. Akį glosto šviesaus kolorito nedideli namai, būdingi visai graikų architektūrai, panoramą praturtina istoriniai statiniai ir archeologinės liekanos. Salą pagyvina kavinėse, baruose, parduotuvėse šurmuliuojantys žmonės.          

Koso salaKosas garsus kaip medicinos „tėvo“ Hipokrato gimtinė, kuris čia gimė 460 m. per. Kr. ir įkūrė Koso Didžiąją medicinos mokyklą. Koso centre stovi labai senas, penkis šimtmečius matęs, platano medis, vadinamas „Hipokrato medžiu“, po kuriuo Hipokratas mokęs savo mokinius. Ir, nors šis 12 m skersmens platanas gali būti tik seniau čia stovėjusio medžio ar medžių įpėdinis, čia nuolat vyksta turistus ir vietinius gyventojus pritraukiantys renginiai. Nuo XIV iki XVI a. sala priklausė riteriams joanitams – tuo laikotarpiu buvo pastatyta didelė akmeninė Šv. Jono riterių pilis. Vėliau Kose šeimininkavo turkai, o nuo 1948 metų sala atiteko Graikijai.

Sala vilioja ir savo turtinga augmenija, maloniu vidutiniu klimatu. Koso žemės derlingumą lėmė jos vulkaninė kilmė – tuo sala garsėjo nuo senovės, kaip ir vyno bei šilko gamyba. Kose įsikūrę Asfendiou, Ammaniou, Antimahia, Kardamena, Kefalos, Marmari, Mastihari, Pyli, Tingaki miesteliai.

Koso salaKoso saloje reikia pabuvoti Zia kaimelyje, esančiame ant aukšto kalno. Iš čia matyti plati spalvinga panorama, atsigaivinti ar užkąsti galima graikiškos virtuvės tavernose. Visai šalia kaimelio vyksta viliojančios „Graikiškos naktys“, pažadinančios ne tik kūną, bet ir sielą.

Koso salos prieplauka, atidaryta prieš dešimtmetį, tapo Dodekaneso salyno širdimi – ji vadinama geriausia buriavimo ir pasiplaukiojimo laivais vieta. Populiariausios ekskursijos Kose – išvykos į visai šalia esančias salas ir Turkijos pakrantę. Viena salų, kurias būtina pamatyti, vadinasi Nissyros – tai vulkaninės kilmės sala juodomis pakrantės uolomis, laukine gamta ir gražia prieplauka. Kalymnos laikoma nardytojų, kurie iš jūros dugno traukia populiarias pietų šalyse kempines, sala. Po ją įdomu pasivaikščioti, aplankant kempinių perdirbimo gamyklėles ir parduotuves. Išsilaipinus Pserimos saloje tiesiog būtina išsimaudyti. Turkijos Bodrumo kurortas yra vos už 4 km, jis matomas nuo Koso krantų.

 

Svarbu:

 ·    Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba       tapatybės kortelė ;
 ·    Vykstant į kelionę būtina turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja Europos sveikatos draudimo kortelė.

Jei turite daugiau klausimų kreipkitės mob.: +370 600 27067 arba el.paštu.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.